Jak zmniejszyć obroty silnika elektrycznego 1-fazowego??

  W poprzednim artykule opisaliśmy w jaki sposób można zmniejszyć prędkość obrotową silnika elektrycznego zasilanego 3-fazowo – dzisiaj zajmiemy się ponownie zagadnieniem zmniejszania prędkości obrotowej silnika elektrycznego, z tym że skupimy się tutaj na silnikach zasilanych 1-fazowo.

   

  Falownik CM-1F-... - zaciski

  Falownik CM-1F-… – zaciski

  Ze względu na dużą różnorodność silników elektrycznych zasilanych 1-fazowo istnieje również wiele metod regulacji ich prędkości obrotowej – najczęściej do tego celu wykorzystuje się napięciowe regulatory prędkości obrotowej jak np. regulatory serii SPA firmy Deltafan oraz falowniki dedykowane do silników 1-fazowych – wśród najpopularniejszych przemienników dedykowanych do tego rodzaju zastosowań można wyróżnić falowniki SANYU SXE, falowniki Optidrive ODE2 oraz falowniki COBI-ELECTRONIC serii CM-1f-..

   

  Falowniki SANYU serii SXE dostępne są w wariantach o mocy 0,75kW, 1,1kW oraz 1,5kW, falowniki Optidrive oferują moc wyjściową od 0,37kW do 1,1kW, zaś COBI-ELECTRONIC CM-1f dostępne są w wersjach od 0,22kW do 0,75kW – co istotne urządzenia serii CM-1f-.. nie wymagają jakiegokolwiek programowania – do ich prawidłowej pracy wystarczy podłączyć zasilanie, silnika, przełącznik oraz potencjometr aby móc się cieszyć możliwością regulacji prędkości obrotowej silników zasilanych 1-fazowo.

  Kategorie: Falowniki